W naszej pracowni oferujemy druk pigmentowy na ploterze fotograficznym Epson SureColor SC-P9500. Zastosowane w nim rozwiązania gwarantują najwyższą jakość druku, która zadowoli najbardziej wymagających fotografów, artystów, grafików, ilustratorów itp. Głowica drukująca EPSON PrecisionCoreMicroTFP w połączeniu z 12-kolorowym zestawem atramentów UltraChrome Pro12 z technologią K3 pozwala uzyskać oszałamiające efekty - perfekcyjną ostrość, subtelne przejścia tonalne, jeszcze głębsze czernie, oraz imponującą dokładność w odwzorowaniu barw (pokrycie nawet do 99% PANTONE® FORMULA GUIDE). Cechą charakterystyczną tych wydruków jest też trwałość. Na podstawie badań Wilhelm Imaging Research „żywotność” wydruków na papierach archiwalnych przechowywanych lub eksponowanych w odpowiednich warunkach może sięgać nawet do 200 lat dla  wydruków kolorowych i do 400 lat dla czarno-białych. Pracując nad wydrukami przestrzegamy wysokich standardów, korzystamy ze stworzonych dla nas przy użyciu profesjonalnych narzędzi profili kolorystycznych.

 

W przygotowanej dla Was ofercie znajdziecie starannie wyselekcjonowane papiery spełniające surowe kryteria druku fotografii kolekcjonerskiej oraz bardzo dobrej jakości nośniki do druku fotografii, plakatów, grafik, ilustracji producentów takich jak Hahnemühle, IMPRIME, EPSON, mediaJET. Szeroki wachlarz struktur - od szlachetnych, nieregularnych imitujących papiery z odbitek ciemniowych, tych przypominających papiery do akwareli i klasyczne kolorowe odbitki wykonane na papierach światłoczułych, jak i gładkich o różnych typach bieli - ciepłej, naturalnej i śnieżnej. Dzielimy się doświadczeniem w zakresie technicznych aspektów druku, postprodukcji plików, właściwego przygotowania do druku. Zapraszamy do konsultacji - pomożemy w wyborze właściwego papieru, podpowiemy jaki efekt można osiągnąć korzystając z konkretnego medium. Do kwestii druku podchodzimy kompleksowo, nie w oderwaniu od docelowej formy oprawy - końcowy efekt prac powinien być spójny i spełniać oczekiwania zamawiającego. Ploter fotograficzny umożliwia nam drukowanie na papierach o szerokości do 44 cali/ 111,8 cm. Standardowo pracujemy na papierach z roli, jest możliwość druku na papierach w arkuszach. 

 


 

Hahnemühle Photo Rag® Baryta 315 gsm

Grubość: 0,43 mm
Wykończenie: błyszczące
Biel: ciepła

Jeden z najczęstszych wyborów artystów w druku fotografii kolekcjonerskiej. Ten wykonany z bawełny, bezkwasowy papier nie zawiera wybielaczy optycznych, spełnia surowe standardy archiwalne. Szalenie atrakcyjnie wygląda jego jedwabiście błyszczące wykończenie w połączeniu z nieregularną strukturą (nawiązującą do klasycznych papierów ciemniowych Ilforda) i złamaną, ciepłą bielą. Głębokie, nasycone czernie oraz żywe, nasycone kolory sprawiają, że ten papier idealnie sprawdzi się w druku kolorowych jak i czarno-białych zdjęć, zwłaszcza tych o dużym kontraście. 

Fot. Jarosław Rodycz

Cena - 400 PLN brutto/ m2. 

 


Hahnemühle Photo Rag® 308 gsm

Grubość: 0,49 mm
Wykończenie: matowe
Biel: ciepła

Bardzo popularny wybór nie tylko w fotografii kolekcjonerskiej ale i wśród grafików, rysowników, ilustratorów. Ten wykonany z bawełny, bezkwasowy papier zawierające niewielkie ilości wybielaczy optycznych, spełnia surowe standardy archiwalne. Charakteryzuje się absolutnie matowym wykończeniem i nieregularną, bardzo subtelną strukturą oraz złamaną, ciepłą bielą. Aksamitne, delikatne czernie, płynne przejścia tonalne, świetne odwzorowanie kolorów i detali sprawiają, że jest to uniwersalny nośnik.

Fot. Radek Kaźmierczak

Cena - 400 PLN brutto/ m2. 

   


IMPRIME Premium Natural Silk 300 gsm

Grubość: 0,45 mm
Wykończenie: pół-błyszczące
Biel: ciepła

Bezkwasowy, bawełniany papier bez wybielaczy optycznych przeznaczony do druku wysokiej jakości fotografii zarówno kolorowej jak i czarno-białej. Drobna, szlachetna struktura w połączeniu z subtelnie błyszczącym wykończeniem sprawia, że jest to warta rozpatrzenia alternatywa dla osób drukujących na Hahnemühle Photo Rag® Baryta 315 gsm. Papier ten zadowoli wymagających Klientów - cechuje go szeroki zakres reprodukowanych kolorów, pozwala na uzyskanie efektu wysokiego nasycenia barw, dużego kontrastu, płynnych przejść tonalnych.

Fot. Piotr Brzozowski

Cena - 310 PLN brutto/ m2. 

   


IMPRIME Premium Aquarell 310 gsm

Grubość: 0,58 mm
Wykończenie: matowe
Biel: ciepła

Bezkwasowy, bawełniany papier bez wybielaczy optycznych przeznaczony do druku wysokiej jakości grafik, ilustracji, plakatów oraz zdjęć. Mocna, zdecydowana struktura papieru oraz matowe wykończenie sprawiają, że przypomina papier do akwareli (efekt ten będzie widoczny zwłaszcza w jasnych partiach obrazu). Wydruki na tym papierze charakteryzują delikatne, aksamitne czernie, płynne przejścia tonalne oraz duża gama kolorów. Dobra alternatywa dla osób wybierających Hahnemühle Photo Rag® 308 gsm, zwłaszcza tych poszukujących papieru z większą strukturą. 

Basia Dziedzic

Cena - 310 PLN brutto/ m2. 

  


EPSON Premium Semimatte Photo 260 gsm

Grubość: 0,25 mm
Wykończenie: satynowe
Biel: naturalna

Bardzo "fotograficzne" medium, przypominające na pierwszy rzut oka klasyczną odbitkę kolorową wykonaną na matowym papierze światłoczułym. Jednorodna, regularna satynowa struktura, delikatnie błyszczące, satynowe wykończenie nie stanowi żadnej konkurencji dla eksponowanego obrazu. Naturalna, stonowana biel, bardzo dobra reprodukcja kolorów, płynne przejścia tonalne to tylko niektóre cechy charakteryzujące ten papier. Dobra opcja do archiwizacji pamiątkowych zdjęć rodzinnych, z wakacji itp. 

Fot. Andrzej Klimas

Cena - 250 PLN brutto/ m2. 

  


IMPRIME Premium High Gloss Bright White 260 gsm

Grubość: 0,25 mm
Wykończenie: satynowe
Biel: naturalna

Bardzo "fotograficzne" medium, przypominające na pierwszy rzut oka odbitkę wykonaną na błyszczącym papierze światłoczułym. Jednorodna, prawie gładka struktura, mocne, zdecydowanie błyszczące wykończenie sprawia, że wydruki wykonane na tym papierze prezentują się niezwykle efektownie. Jasna, świetlista biel, żywe kolory, płynne przejścia tonalne sprawiają, że doskonale sprawdzi się w druku zdjęć np. sesji modowych. 

Fot. Katarzyna Szwiec 

Cena - 250 PLN brutto/ m2. 

   


mediaJET Litho White Matt 230 gsm

Grubość: 0,26 mm
Wykończenie: matowe
Biel: śnieżna

Bardzo uniwersalny papier charakteryzujący się całkowicie matowym wykończeniem, sterylną, śnieżną bielą oraz prawie idealnie gładką strukturą. Można na nim uzyskać zdecydowane, nasycone kolory, delikatne przejścia tonalne oraz dużą ilość detali. Idealna opcja do druku plakatów, grafik, ilustracji. Świetnie sprawdzi się też w druku zdjęć, które będą mieć "graficzny", minimalistyczny charakter. 

Fot. Maciek Przemyk

Cena - 210 PLN brutto/ m2. 

 


IMPRIME Premium Satin Warmtone 260 gsm

Grubość: 0,26 mm
Wykończenie: satynowe
Biel: naturalna

Bardzo "fotograficzne" i uniwersalne medium, podobne do papieru EPSON Premium Semimatte Photo 260 gsm. Różni się delikatnie cieplejszą bielą oraz jest nieznacznie mocniej błyszczący. Świetnie sprawdzi się w druku fotografii, jest też ciekawą opcją w druku plakatów, grafik, ilustracji - zwłaszcza dla osób ceniących mocniejsze, głębsze czernie, delikatnie błyszczącą powierzchnię i naturalną biel papieru.

Fot. Andrzej Klimas

Cena - 210 PLN brutto/ m2.  

   


 

FAQ

Jak dostarczyć pliki do druku?
Prosimy o przesyłanie plików serwisami takimi jak wetransfer.com / adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w wiadomości podając: numer telefonu kontaktowego oraz wybrany do druku papier. 

Jak opisywać pliki?
Bardzo prosimy o opisywanie plików imieniem i nazwiskiem autora lub osoby zlecającej druk oraz podanie docelowego formatu wydruku, np. Henryk_Kwiatek_50x75cm

RGB czy CMYK do kolorowych zdjęć?
RGB, zdecydowanie! Najlepiej Adobe RGB ewentualnie sRGB.

Co z czarno-białymi zdjęciami, grafikami?
Skala szarości/ Grey Gamma 2.2. 

JPG, TIFF, PSD?
TIFF, koniecznie spłaszczony (nie bierzemy odpowiedzialności za efekty pracy z plikami na warstwach i ewentualne rozbieżności wynikające z różnic w oprogramowaniu). 

Czy wysyłacie profile ICC?
Tak. Prosimy o wysłanie wiadomości pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z podaniem nazwy papieru. 

Co z ramkami niezadrukowanego papieru, spadami itp.?
Jeśli chcecie zamówić same wydruki i życzycie sobie ramki niezadrukowanego papieru dookoła zdjęcia, prosimy o odpowiednie przygotowanie i uwzględnienie tego w pliku! Ma to znaczenie też na etapie przygotowania wyceny. Jeśli chcecie oprawić wydruk prosimy o taką informację na początkowym etapie ustaleń - ustalimy jakie spady będą konieczne, podamy wytyczne do właściwego przygotowania pliku. Proszę zapamiętać - ramka papieru nie jest spadem, niezadrukowana ramka papieru nie jest spadem, kolorowa ramka papieru też nie jest spadem ;)

Jak duże zdjęcie mogę wydrukować z pliku i co z tym 300 DPI?
Każde miejsce drukujące ma swoje zdanie na ten temat, w internecie znajdziecie mnóstwo sprzecznych teorii :) W telegraficznym skrócie - naszym zdaniem nie zawsze ilość pikseli gwarantuje dobrą jakość druku. Istnieją równie ważne kryteria oceniające jakość pliku jak plastyka obrazu obiektywu, jakość przejść tonalnych itp. Czasem efekty druku pliku o parametrach 4724 x 7087 px (40 x 60 cm przy 300 DPI) są znacznie słabsze niż te z pliku 2362 x 3543 px (150 DPI - 40 x 60 cm), który na pierwszy rzut oka wygląda na gorszy. Jeśli chcecie się skonsultować, prosimy o kontakt i wysyłanie plików do analizy. 

Kiedy warto robić próbki i czy w ogóle jest to u Was możliwe?
Próbki warto robić... zawsze. Zwłaszcza jeśli zdjęcie jest trudne, "problematyczne" kolorystycznie i wtedy gdy chcecie je znacznie powiększyć. Sztuczne powiększanie pliku zawsze wiąże się z utratą jakości, decyzja czy dana utrata jakości jest dla Was akceptowalna nie należy do nas. Powinniście to ocenić sami. 

Czy wiąże się to z dodatkową opłatą?
Tak. Opłata przeważnie jest niewielka, zwłaszcza jeśli zdecydujecie się nie tylko drukować a też oprawiać w naszej pracowni. Koszt jest ustalany indywidualnie (w zależności od wielkości próbek i zlecenia). Wykonanie próbek jest możliwe po zaakceptowaniu ostatecznego kosztorysu wykonania zlecenia.